Komunikacyjne

UBEZPIECZENIA KOMUNIKACYJNE

OC - Ubezpieczenie od Odpowiedzialności Cywilnej Kierowcy

Ubezpieczenie OC zapewnia Ci ochronę w przypadku szkód, wyrządzonych przez Ciebie innym osobom. OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym dla każdego posiadacza pojazdu, za jego brak grożą wysokie kary pieniężne. Jeśli spowodujesz szkodę a nie posiadasz ubezpieczenia OC narażasz się na to, że będziesz musiał pokryć szkodę - często bardzo wysoką - z własnej kieszeni.


KARY ZA BRAK POLISY OC W 2014 r.

Za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC grozi kara nakładana przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG). Od 1 stycznia 2014 r. kara ta wynosi dla pojazdów mechanicznych:

Opłaty karne za brak OC pojazdów mechanicznych w 2014 r.

Ilość dni bez OC

pojazdy
osobowe

pojazdy ciężarowe, autobusy,
ciągniki samochodowe

pozostałe
pojazdy

do 3 dni

670 zł

1100 zł

110 zł

od 4 do 14 dni

1680 zł

2520 zł

280 zł

ponad 14 dni

3360 zł

5040 zł

560 zł


Wzrost opłaty karnej za brak OC jest konsekwencją wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę. Dla auta osobowego podstawowa kara za brak OC to dwukrotność minimalnego wynagrodzenia za pracę czyli 3360 zł.

Dla właścicieli ciężarówek i ciągników samochodowych oraz autobusów podstawowa kara to aż trzykrotność minimalnego wynagrodzenia czyli. Opłaty karne są również uzależnione od długości przerwy w ubezpieczeniu. Gdy przerwa nie przekracza 3 dnia kara wynosi 20% kary podstawowej, jeśli nie przekracza 14 dni to 50% kary podstawowej. W przypadku przerwy ponad 14 dni kara wynosi 100% opłaty podstawowej.


AC - AutoCasco

Jako kierowca doskonale rozumiesz znaczenie bezpieczeństwa na drodze. Nawet najlepszym kierowcom może przydarzyć się awaria, przebicie opony, rozładowanie akumulatora, zatrzaśnięcie kluczyków, kolizja, kradzież nowo zakupionego auta albo pusty bak paliwa. Na co dzień, zwłaszcza w dużych miastach, zdarzają się także wypadki, stłuczki, kolizje, zbite szyby.

Ubezpieczenie AC zapewni Ci finansową rekompensatę w przypadku uszkodzenia lub utraty Twojego samochodu lub motocykla. Zastanów się czy stać Cię na naprawę pojazdu po wypadku lub zakup nowego w przypadku kradzieży.


NNW - Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków

Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie w przyszłości, możesz chronić siebie i swoich bliskich przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie NNW zapewnia pomoc finansową w razie uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia lub śmierci pasażerów lub kierowcy, nawet gdy był on sprawcą wypadku.


Ubezpieczenie Assistance

Ubezpieczenie Assistance gwarantuje kierowcom i pasażerom określonych pojazdów pomoc w trudnych sytuacjach, takich jak wypadek, awaria, unieruchomienie oraz kradzież pojazdu, a także w przypadkach n nagłego zachorowania kierowcy oraz urazu ciała kierowcy lub pasażera. Ubezpieczenie obejmuje pomoc techniczną, medyczną, organizacyjną i informacyjną, udzielaną na terenie całej Polski.